MT221220
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
MT221220
MT221220
型号
MT221220
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 220V
数据表
MT221220.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
MT221220
内容 *
    MT221220 规格
    SeriesMT, SCHRACK
    RoHSRoHS
    FeaturesTest Button
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current5.5 mA
    Coil Voltage220VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage400VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage165 VDC
    Must Release Voltage22 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)10 A