MJN3C-IN-DC48
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
MJN3C-IN-DC48
MJN3C-IN-DC48
型号
MJN3C-IN-DC48
品牌
Omron Automation and Safety
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V
数据表
MJN3C-IN-DC48.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
MJN3C-IN-DC48
内容 *
    MJN3C-IN-DC48 规格
    SeriesMJN
    RoHSRoHS
    FeaturesLighted Indicator, Test Button
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current25 mA
    Coil Voltage48VDC
    Contact Form3PDT (3 Form C)
    Operate Time20 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Alloy
    Switching Voltage600VAC, 28VDC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage36 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A