KUP-5A55-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-5A55-120
KUP-5A55-120
型号
KUP-5A55-120
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V
数据表
KUP-5A55-120.pdf
交付服务
KUP-5A55-120
内容 *
    KUP-5A55-120 规格
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current17.5 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)10 A