KUP-5A51-240
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-5A51-240
KUP-5A51-240
型号
KUP-5A51-240
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 240V
数据表
KUP-5A51-240.pdf
交付服务
KUP-5A51-240
内容 *
    KUP-5A51-240 规格
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current8.8 mA
    Coil Voltage240VAC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage204 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)5 A