KUP-17A19-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-17A19-24
KUP-17A19-24
型号
KUP-17A19-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
数据表
KUP-17A19-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KUP-17A19-24
内容 *
    KUP-17A19-24 规格
    SeriesKUP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current115 mA
    Coil Voltage24VAC
    Contact Form4PDT (4 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
    Must Operate Voltage20.4 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)10 A