KUP-14DT5-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-14DT5-24
KUP-14DT5-24
型号
KUP-14DT5-24
描述
KUP-14DT5-24=RELAY,GENPUR,QC.1
数据表
KUP-14DT5-24.pdf
交付服务
KUP-14DT5-24
内容 *
    KUP-14DT5-24 规格
    SeriesKUP
    RoHSRoHS
    Features-
    Seal Rating-
    Coil Current50.8 mA
    Coil Voltage24VDC
    Release Time10 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A