KUP-14D25-62
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-14D25-62
KUP-14D25-62
型号
KUP-14D25-62
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 62V
数据表
KUP-14D25-62.pdf
交付服务
KUP-14D25-62
内容 *
    KUP-14D25-62 规格
    SeriesKUP
    RoHSRoHS
    FeaturesTest Button
    Seal Rating-
    Coil Current19.4 mA
    Coil Voltage62VDC
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage46.5 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A