KUP-14AE5-240
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-14AE5-240
KUP-14AE5-240
型号
KUP-14AE5-240
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V
数据表
KUP-14AE5-240.pdf
交付服务
KUP-14AE5-240
内容 *
    KUP-14AE5-240 规格
    SeriesKUP
    RoHSRoHS
    Features-
    Seal Rating-
    Coil Current11.3 mA
    Coil Voltage240VAC
    Release Time10 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage204 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)10 A