KUP-14A35F-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-14A35F-120
KUP-14A35F-120
型号
KUP-14A35F-120
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
数据表
KUP-14A35F-120.pdf
交付服务
KUP-14A35F-120
内容 *
    KUP-14A35F-120 规格
    SeriesKUP
    RoHSRoHS
    FeaturesLighted Indicator
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current24 mA
    Coil Voltage120VAC
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO), Gold (Au)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)10 A