KUP-14A11-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-14A11-24
KUP-14A11-24
型号
KUP-14A11-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 24V
数据表
KUP-14A11-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KUP-14A11-24
内容 *
    KUP-14A11-24 规格
    SeriesKUP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current115 mA
    Coil Voltage24VAC
    Contact Form3PDT (3 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage20.4 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)5 A