KUP-11DA5-48
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUP-11DA5-48
KUP-11DA5-48
型号
KUP-11DA5-48
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V
数据表
KUP-11DA5-48.pdf
交付服务
KUP-11DA5-48
内容 *
    KUP-11DA5-48 规格
    Seal Rating-
    Coil Current26.7 mA
    Coil Voltage48VDC
    Release Time10 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage36 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A