KUMP-7D58-48
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUMP-7D58-48
KUMP-7D58-48
型号
KUMP-7D58-48
描述
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 48V
数据表
KUMP-7D58-48.pdf
交付服务
KUMP-7D58-48
内容 *
    KUMP-7D58-48 规格
    SeriesKUMP
    RoHSRoHS
    Features-
    Seal Rating-
    Coil Current27 mA
    Coil Voltage48VDC
    Contact FormDPST-NO (2 Form A)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage36 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)15 A