KUMP-14A48-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUMP-14A48-120
KUMP-14A48-120
型号
KUMP-14A48-120
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 15A 120V
数据表
KUMP-14A48-120.pdf
交付服务
KUMP-14A48-120
内容 *
    KUMP-14A48-120 规格
    SeriesKUMP
    RoHSRoHS
    FeaturesLighted Indicator, Test Button
    Seal Rating-
    Coil Current24 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact Form3PDT (3 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)15 A