KUMP-11D18-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUMP-11D18-24
KUMP-11D18-24
型号
KUMP-11D18-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
数据表
KUMP-11D18-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KUMP-11D18-24
内容 *
    KUMP-11D18-24 规格
    SeriesKUMP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current51 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage277VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)15 A