KUHP-11AT1-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUHP-11AT1-120
KUHP-11AT1-120
型号
KUHP-11AT1-120
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 120V
数据表
KUHP-11AT1-120.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KUHP-11AT1-120
内容 *
    KUHP-11AT1-120 规格
    SeriesKUHP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current24 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time20 ms
    Release Time20 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 45°C
    Contact Rating (Current)20 A