KUGP-7D17-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUGP-7D17-24
KUGP-7D17-24
型号
KUGP-7D17-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
KUGP-7D17-24=KU
数据表
KUGP-7D17-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KUGP-7D17-24
内容 *
    KUGP-7D17-24 规格
    SeriesKUGP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current75 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormDPST-NO (2 Form A)
    Operate Time20 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 75°C
    Contact Rating (Current)10 A