KUGP-7A55-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUGP-7A55-120
KUGP-7A55-120
型号
KUGP-7A55-120
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 120V
数据表
KUGP-7A55-120.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KUGP-7A55-120
内容 *
    KUGP-7A55-120 规格
    SeriesKUGP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current24 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormDPST-NO (2 Form A)
    Operate Time20 ms
    Release Time15 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A