KUEP-3D15-125
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUEP-3D15-125
KUEP-3D15-125
型号
KUEP-3D15-125
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 125V
数据表
KUEP-3D15-125.pdf
交付服务
KUEP-3D15-125
内容 *
    KUEP-3D15-125 规格
    Seal Rating-
    Coil Current9.6 mA
    Coil Voltage125VDC
    Switching Voltage150VDC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage93.75 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A