KUEP-3D15-12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUEP-3D15-12
KUEP-3D15-12
型号
KUEP-3D15-12
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
数据表
KUEP-3D15-12.pdf
交付服务
KUEP-3D15-12
内容 *
    KUEP-3D15-12 规格
    Seal Rating-
    Coil Current100 mA
    Coil Voltage12VDC
    Switching Voltage150VDC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A