KUEP-3A15-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUEP-3A15-120
KUEP-3A15-120
型号
KUEP-3A15-120
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 120V
数据表
KUEP-3A15-120.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KUEP-3A15-120
内容 *
    KUEP-3A15-120 规格
    SeriesKUEP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current17.5 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormSPST-NO (DM) (1 Form X)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage150VDC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)10 A