KUEP-11D17-48
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KUEP-11D17-48
KUEP-11D17-48
型号
KUEP-11D17-48
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V
数据表
KUEP-11D17-48.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KUEP-11D17-48
内容 *
    KUEP-11D17-48 规格
    SeriesKUEP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current38 mA
    Coil Voltage48VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage150VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage36 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A