KRPA-5DG-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRPA-5DG-24
KRPA-5DG-24
型号
KRPA-5DG-24
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
数据表
KRPA-5DG-24.pdf
交付服务
KRPA-5DG-24
内容 *
    KRPA-5DG-24 规格
    SeriesKRPA
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current51 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A