KRPA-14DG-12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRPA-14DG-12
KRPA-14DG-12
型号
KRPA-14DG-12
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V
数据表
KRPA-14DG-12.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KRPA-14DG-12
内容 *
    KRPA-14DG-12 规格
    SeriesKRPA
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current100 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact Form3PDT (3 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A