KRPA-11DY-12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRPA-11DY-12
KRPA-11DY-12
型号
KRPA-11DY-12
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
数据表
KRPA-11DY-12.pdf
交付服务
KRPA-11DY-12
内容 *
    KRPA-11DY-12 规格
    SeriesKRPA
    RoHSRoHS
    Features-
    Seal Rating-
    Coil Current100 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)5 A