KRPA-11DG-110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRPA-11DG-110
KRPA-11DG-110
型号
KRPA-11DG-110
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
数据表
KRPA-11DG-110.pdf
交付服务
KRPA-11DG-110
内容 *
    KRPA-11DG-110 规格
    SeriesKRPA
    RoHSRoHS
    Features-
    Seal Rating-
    Coil Current11.5 mA
    Coil Voltage110VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A