KRPA-11AN-240
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRPA-11AN-240
KRPA-11AN-240
型号
KRPA-11AN-240
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
数据表
KRPA-11AN-240.pdf
交付服务
KRPA-11AN-240
内容 *
    KRPA-11AN-240 规格
    SeriesKRPA
    RoHSRoHS
    FeaturesLighted Indicator
    Seal Rating-
    Coil Current8.8 mA
    Coil Voltage240VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage204 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)10 A