KRP-5AG-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRP-5AG-120
KRP-5AG-120
型号
KRP-5AG-120
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V
数据表
KRP-5AG-120.pdf
交付服务
KRP-5AG-120
内容 *
    KRP-5AG-120 规格
    SeriesKRP
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current17.5 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)10 A