KRP-3DH-12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRP-3DH-12
KRP-3DH-12
型号
KRP-3DH-12
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
数据表
KRP-3DH-12.pdf
交付服务
KRP-3DH-12
内容 *
    KRP-3DH-12 规格
    SeriesKRP-3
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current100 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (DM) (1 Form X)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)20 A