KRP-3DH-110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRP-3DH-110
KRP-3DH-110
型号
KRP-3DH-110
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 110V
数据表
KRP-3DH-110.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KRP-3DH-110
内容 *
    KRP-3DH-110 规格
    SeriesKRP-3
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current11.5 mA
    Coil Voltage110VDC
    Contact FormSPST-NO (DM) (1 Form X)
    Operate Time15 ms
    Release Time10 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)20 A