KRP-14DG-110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRP-14DG-110
KRP-14DG-110
型号
KRP-14DG-110
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
数据表
KRP-14DG-110.pdf
交付服务
KRP-14DG-110
内容 *
    KRP-14DG-110 规格
    Seal Rating-
    Coil Current11.5 mA
    Coil Voltage110VDC
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A