KRP-14AY-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRP-14AY-120
KRP-14AY-120
型号
KRP-14AY-120
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 120V
数据表
KRP-14AY-120.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KRP-14AY-120
内容 *
    KRP-14AY-120 规格
    SeriesKRP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current17.5 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact Form3PDT (3 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact Material-
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-
    Contact Rating (Current)5 A