KRP-14AN-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRP-14AN-24
KRP-14AN-24
型号
KRP-14AN-24
描述
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
数据表
KRP-14AN-24.pdf
交付服务
KRP-14AN-24
内容 *
    KRP-14AN-24 规格
    SeriesKRP
    RoHSRoHS
    FeaturesLighted Indicator
    Seal Rating-
    Coil Current84 mA
    Coil Voltage24VAC
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage20.4 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)10 A