KRP-11AG-240
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KRP-11AG-240
KRP-11AG-240
型号
KRP-11AG-240
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
数据表
KRP-11AG-240.pdf
交付服务
KRP-11AG-240
内容 *
    KRP-11AG-240 规格
    SeriesKRP
    RoHSRoHS
    Features-
    Seal Rating-
    Coil Current8.8 mA
    Coil Voltage240VAC
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In, 8 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage204 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 55°C
    Contact Rating (Current)10 A