KHU-17D11-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KHU-17D11-24
KHU-17D11-24
型号
KHU-17D11-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V
数据表
KHU-17D11-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KHU-17D11-24
内容 *
    KHU-17D11-24 规格
    SeriesKHU
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current37.5 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact Form4PDT (4 Form C)
    Operate Time13 ms
    Release Time6 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)3 A