KHAU-11D11M-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KHAU-11D11M-24
KHAU-11D11M-24
型号
KHAU-11D11M-24
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V
数据表
KHAU-11D11M-24.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KHAU-11D11M-24
内容 *
    KHAU-11D11M-24 规格
    SeriesKHA
    RoHSRoHS
    FeaturesLighted Indicator, Test Button
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal Rating-
    Coil Current37.5 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time13 ms
    Release Time6 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage240VAC - Max
    Termination StylePlug In
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)3 A