KBP-20DG-24
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KBP-20DG-24
KBP-20DG-24
型号
KBP-20DG-24
描述
RELAY GEN PURPOSE 5PDT 10A 24V
数据表
KBP-20DG-24.pdf
交付服务
KBP-20DG-24
内容 *
    KBP-20DG-24 规格
    Seal Rating-
    Coil Current104 mA
    Coil Voltage24VDC
    Switching Voltage120VAC - Max
    Termination StylePlug In, 20 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage18 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 A