KBP-20DG-110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KBP-20DG-110
KBP-20DG-110
型号
KBP-20DG-110
描述
RELAY GEN PURPOSE 5PDT 10A 110V
数据表
KBP-20DG-110.pdf
交付服务
KBP-20DG-110
内容 *
    KBP-20DG-110 规格
    Seal Rating-
    Coil Current24 mA
    Coil Voltage110VDC
    Switching Voltage120VAC - Max
    Termination StylePlug In, 20 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 A