KBP-20AG-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KBP-20AG-120
KBP-20AG-120
型号
KBP-20AG-120
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE 5PDT 10A 120V
数据表
KBP-20AG-120.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KBP-20AG-120
内容 *
    KBP-20AG-120 规格
    SeriesKBP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Dual Coil
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current68 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact Form5PDT (5 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage120VAC - Max
    Termination StylePlug In, 20 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 A