KBP-17AG-120
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KBP-17AG-120
KBP-17AG-120
型号
KBP-17AG-120
描述
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V
数据表
KBP-17AG-120.pdf
交付服务
KBP-17AG-120
内容 *
    KBP-17AG-120 规格
    Seal Rating-
    Coil Current44 mA
    Coil Voltage120VAC
    Contact Form4PDT (4 Form C)
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage120VAC - Max
    Termination StylePlug In, 20 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage102 VAC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 A