KBP-11DG-110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
KBP-11DG-110
KBP-11DG-110
型号
KBP-11DG-110
品牌
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
数据表
KBP-11DG-110.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
KBP-11DG-110
内容 *
    KBP-11DG-110 规格
    SeriesKBP
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeLatching, Dual Coil
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current24 mA
    Coil Voltage110VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time-
    Release Time-
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage120VAC - Max
    Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    Contact Rating (Current)10 A