K10P-11D15-110
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
K10P-11D15-110
K10P-11D15-110
型号
K10P-11D15-110
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V
数据表
K10P-11D15-110.pdf
交付服务
K10P-11D15-110
内容 *
    K10P-11D15-110 规格
    Seal Rating-
    Coil Current10 mA
    Coil Voltage110VDC
    Release Time10 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Cadmium Oxide (AgCdO)
    Switching Voltage120VAC - Max
    Termination StylePlug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
    Must Operate Voltage82.5 VDC
    Must Release Voltage-
    Operating Temperature-45°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)15 A