JW2HN-DC12V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
JW2HN-DC12V
JW2HN-DC12V
型号
JW2HN-DC12V
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
数据表
JW2HN-DC12V.pdf
交付服务
JW2HN-DC12V
内容 *
    JW2HN-DC12V 规格
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current44 mA
    Coil Voltage12VDC
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass E
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)5 A