JW2HN-B-DC48V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
JW2HN-B-DC48V
JW2HN-B-DC48V
型号
JW2HN-B-DC48V
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V
数据表
JW2HN-B-DC48V.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
JW2HN-B-DC48V
内容 *
    JW2HN-B-DC48V 规格
    SeriesJW
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current11 mA
    Coil Voltage48VDC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage33.6 VDC
    Must Release Voltage4.8 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)5 A