JW1HN-DC24V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
JW1HN-DC24V
JW1HN-DC24V
型号
JW1HN-DC24V
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
数据表
JW1HN-DC24V.pdf
交付服务
JW1HN-DC24V
内容 *
    JW1HN-DC24V 规格
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current22 mA
    Coil Voltage24VDC
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass E
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage16.8 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)5 A