JW1HN-B-DC12V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
JW1HN-B-DC12V
JW1HN-B-DC12V
型号
JW1HN-B-DC12V
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
数据表
JW1HN-B-DC12V.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
JW1HN-B-DC12V
内容 *
    JW1HN-B-DC12V 规格
    SeriesJW
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current44 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPDT (1 Form C)
    Operate Time15 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)5 A