JW1AFHN-DC12V-F
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
JW1AFHN-DC12V-F
JW1AFHN-DC12V-F
型号
JW1AFHN-DC12V-F
描述
RELAY GEN PURP SPST-NO 10A 12V
数据表
JW1AFHN-DC12V-F.pdf
交付服务
JW1AFHN-DC12V-F
内容 *
    JW1AFHN-DC12V-F 规格
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current44 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass E
    Contact MaterialSilver Tin Oxide (AgSnO)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage8.4 VDC
    Must Release Voltage1.2 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)10 A