JW1AFHN-B-DC24V-F
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
JW1AFHN-B-DC24V-F
JW1AFHN-B-DC24V-F
型号
JW1AFHN-B-DC24V-F
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURP SPST-NO 10A 24V
数据表
JW1AFHN-B-DC24V-F.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
JW1AFHN-B-DC24V-F
内容 *
    JW1AFHN-B-DC24V-F 规格
    SeriesJW
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current22 mA
    Coil Voltage24VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time15 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil InsulationClass B
    Contact MaterialSilver Tin Oxide (AgSnO)
    Switching Voltage250VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage16.8 VDC
    Must Release Voltage2.4 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 60°C
    Contact Rating (Current)10 A