JVN1AF-4.5V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
JVN1AF-4.5V
JVN1AF-4.5V
型号
JVN1AF-4.5V
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V
数据表
JVN1AF-4.5V.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
JVN1AF-4.5V
内容 *
    JVN1AF-4.5V 规格
    SeriesJV-N
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal RatingSealed - Flux Protection
    Coil Current44.4 mA
    Coil Voltage4.5VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time12 ms
    Release Time5 ms
    Mounting TypeThrough Hole
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver Alloy
    Switching Voltage277VAC, 30VDC - Max
    Termination StylePC Pin
    Must Operate Voltage3.38 VDC
    Must Release Voltage0.23 VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)16 A