HJ2-L-T-AC220/240V
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
HJ2-L-T-AC220/240V
HJ2-L-T-AC220/240V
型号
HJ2-L-T-AC220/240V
品牌
Panasonic Electric Works
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
数据表
HJ2-L-T-AC220/240V.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
HJ2-L-T-AC220/240V
内容 *
    HJ2-L-T-AC220/240V 规格
    SeriesHJ
    RoHSRoHS
    FeaturesLighted Indicator, Test Button
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusObsolete
    Seal Rating-
    Coil Current5.6 mA
    Coil Voltage240VAC
    Contact FormDPDT (2 Form C)
    Operate Time20 ms
    Release Time20 ms
    Mounting TypeSocketable
    Coil Insulation-
    Contact MaterialSilver (Ag)
    Switching Voltage250VAC, 125VDC - Max
    Termination StylePlug In
    Must Operate Voltage192 VAC
    Must Release Voltage72 VAC
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C
    Contact Rating (Current)10 A