G9EC1DC12
首页 > 产品展示 > 继电器 > 功率继电器,超过2安培
G9EC1DC12
G9EC1DC12
型号
G9EC1DC12
品牌
WEC
描述
DC PWR RELAY DC PWR RELAY
数据表
G9EC1DC12.pdf
分类
功率继电器,超过2安培
交付服务
G9EC1DC12
内容 *
    G9EC1DC12 规格
    SeriesG9EC
    RoHSRoHS
    Features-
    Coil TypeNon Latching
    Relay TypeGeneral Purpose
    Part StatusActive
    Seal RatingSealed - Fully
    Coil Current938 mA
    Coil Voltage12VDC
    Contact FormSPST-NO (1 Form A)
    Operate Time50 ms
    Release Time30 ms
    Mounting TypeChassis Mount
    Coil Insulation-
    Contact Material-
    Switching Voltage400VDC - Max
    Termination StyleWire Leads
    Must Operate Voltage9 VDC
    Must Release Voltage960m VDC
    Operating Temperature-40°C ~ 50°C
    Contact Rating (Current)200 A